I Divizionda XXV turun bütün təyinatları

I Divizionda XXV turun bütün təyinatları

Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda XXV turun oyunları üçün bütün təyinatlar açıqlanıb. SİA təyinatları nəzərinizə çatdırır:

4 may (şənbə)

“Turan Tovuz” – “Səbail-2”
Hakimlər: Rauf Allahverdiyev, Teymur Teymurov, Elmin Süleymanov, Zeynal Zeynalov
Hakim-inspektor: Kərim Ağayev
AFFA nümayəndəsi: Mübariz Hüseynov
Tovuz şəhər stadionu

“Keşlə-2”– “Şüvəlan”
Hakimlər: Elçin Məsiyev, Müslüm Əliyev, Zöhrab Abbasov, Vüqar Həsənli
Hakim-inspektor: Vüsal Əliyev
AFFA nümayəndəsi: Eldəniz Musayev
“ASK Arena”

“Zirə-2” - “Sumqayıt-2”
Hakimlər: Kamal Umudlu, Elxan Əsgərzadə, Ruslan Quliyev, İnqilab Məmmədov
Hakim-inspektor: Ramil Diniyev
AFFA nümayəndəsi: Şaiq Həmidov
“AZAL Arena”

“Kəpəz” – “Ağsu”
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Akif Əmirəli, Cavanşir Yusifov, Xəlil Xəlilov
Hakim-inspektor: Əmrah İbrahimov
AFFA nümayəndəsi: Asif Əliyev
Gəncə şəhər stadionu

“Sabah-2” – “Qarabağ-2”
Hakimlər: Fərid Hacıyev, Mübariz Haşımov, Pərvin Talıbov, Səbuhi Bayramov
Hakim-inspektor: Feyzulla Feyzullayev
AFFA nümayəndəsi: Məmmədəli Məmmədov
Binə qəsəbə stadionu

“Qaradağ Lökbatan” – MOİK
Hakimlər: Rəşad Əhmədov, Vüqar Bayramov, Səbuhi Soltanov, Rövşən Rəcəbov
Hakim-inspektor: Zöhrab Qədyev
AFFA nümayəndəsi: Seymur Səlimli
Lökbatan Olimpiya İdman Kompleksinin stadionu (“CBC Sport”/ canlı)

“Zaqatala” – “Neftçi-2”
Hakimlər: Namiq Bəkirov, Səbuhi Əmrahov, Taleh Məmmədov, Qəzənfər Məmmədov
Hakim-inspektor: Rövşən Əhmədov
AFFA nümayəndəsi: Erkin Hüseynov
Zaqatala şəhər stadionu (pfl.az/canlı)

Qeyd: Turun “Turan Tovuz” – “Səbail-2” oyunu saat 14:00-da, digər görüşlər isə saat 15:00-da başlanacaq.

loading...

İdman xəbərləri
Sia.az digər xəbərlər
DİM I-IV ixtisas qrupları üzrə müsabiqə şərtlərini açıqlayıb

DİM I-IV ixtisas qrupları üzrə müsabiqə şərtlərini açıqlayıb

02-05-2019 12:23 - Sia.az - Mədəniyyət
Müsabiqədə iştirak etmək üçün abituriyentlərin nəticələri aşağıdakı tələbləri ödəməlidir:I ixtisas qrupu üzrə:- Müsabiqəyə ümumi balı 200-dən, imtahanın ikinci mərhələsi üzrə balı 100-dən az olmayan abituriyentlər buraxılır;- “Riyaziyyat”, “Fizika”, “Kompüter elmləri”, “Nəqliyyat tikintisi mühəndisliyi”, “İnşaat mühəndisliyi”, “İnformasiya texnologiyaları”, “Geologiya”, “Elektronika, telekommunikasiya və radiotexnika mühəndisliyi” ixtisasları üzrə müsabiqəyə ümumi balı 250-dən az olmayan abituriyentlər buraxılır;- Dövlət ali təhsil müəssisələrinin (“ADA” Universiteti, Birgə Azərbaycan-Fransız Universiteti (UFAZ), Bakı Mühəndislik Universiteti və Bakı Ali Neft Məktəbi istisna olmaqla) tədrisi ingilis dilində olan ixtisaslarının müsabiqəsinə attestatında xarici dil fənni kimi ingilis dili göstərilən və qəbul imtahanının birinci mərhələsində (cari ilin məzunları üçün buraxılış imtahanında) ingilis dili fənni üzrə nisbi balı 40-dan az olmayan abituriyentlər buraxılır;- Aşağıdakı cədvəldə qeyd olunan ixtisaslar və ali təhsil müəssisələri üzrə ödənişli əsaslarla ayrılmış yerlərin müsabiqəsinə ümumi balı 150-dən və imtahanının ikinci mərhələsi üzrə balı 50-dən az olmayan (dövlət sifarişi əsasında ayrılan yerlər üzrə ümumi balı 200-dən və imtahanın ikinci mərhələsi üzrə balı 100-dən az olmayan) abituriyentlər buraxılır:- Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin "Aqromühəndislik", "Balıqçılıq və balıqçılıq təsərrüfatı işi", "Meşəçilik", "Aqronomluq", "Zootexniklik", "Meliorasiya və su təsərrüfatı tikintisi mühəndisliyi" ixtisasları və Naxçıvan Dövlət Universitetinin "Torpaqşünaslıq və aqrokimya" ixtisası üzrə ayrılmış yerlərinin müsabiqəsində ümumi balı 150-dən və imtahanının ikinci mərhələsi üzrə balı 50-dən az olmayan abituriyentlər iştirak edə bilərlər.